петък, 8 август 2014 г.

Нова победа за Лудогорец над Партизан прати клуба в плейофите на ШЛ

Лудогорец отстрани Партизан Белград за втора поредна година в квалификациите за влизане в групите на Шампионска лига. След нулевото равенство в Разград миналата седмица футболистите на шампионите успяха да измъкнат 2:2 в Сърбия и така се класираха за 4-тия кръг от плейофите на турнира, където ако успеят да победят следващия си съперник ще се класират в групите на най-престижния футболен турнир в Европа.

Мачът започна блестящо за българския отбор, който до 30-тата минута вече водеше с 0:2 като гост. За съжаление обаче след две атаки на домакините те успяха да вкарат създадените положения и така резултата беше изравнен на 2:2. Минути преди края на първото полувреме заради удар без топка футболист на Партизан бе изгонен от терена с директен червен картон. През второто полувреме нищо интересно не се случи и българския шампион успя да запази резултата, който беше в негова полза. Така Лудогорец се класира за плейофите на Шампионска лига.