сряда, 17 септември 2014 г.

Съдия спря Лудогорец на Анфийлд

Ливърпул и Лудогорец изиграха добър мач вчера и завършиха 2:1 в полза на домакините. Всичко най-интересно в мача се случи в неговия край, като последните 15 минути от срещата предложиха на зрителите истинско голово шоу, в което отборите си вкараха общо три гола. Срещата през по-голямата част беше равностойна, като Лудогорец разчиташе на контраатаки, които лесно се получаваха и отборът от Разград стигаше често до вратата на домакините. Малшанс обаче попречи на българите да отбележат гол още през първото полувреме, а през второто дори уцелиха гредата.

В 81-вата минута от срещата обаче Марио Балотели успя да се възползва от объркване в защитата на разградчани и с премерен удар откри резултата в срещата. Лудогорец обаче не се бе отказал да вземе нещо от срещата и в една от поредните си контраатаки в 90-тата минута успя да изравни за 1:1. Радостта обаче траеше съсвсем малко, защото при следващата атака за Ливърпул стана неразбирателство в българската защита, довело до отсъждането на изключително спорна дузпа от страна на главния съдия. Много от футболните коментатори бяха категорични, че наказателен удар в ситуацията няма и не трябва да бъде отсъждан. Арбитърът обаче остана непреклонен и посочи бялата точка, а Стивън Джерард бе безпогрешен за 2:1. Следващата среща от Шампионска лига ще бъде гостуването на Реал Мадрид в София на 1-ви октомври.