неделя, 12 октомври 2014 г.

Нелеп автогол доведе до загуба на националите

България загуби с минималното 0:1 от Хърватия при първото си домакинство от квалификациите за Европейското първенство по футбол във Франция през 2016-та година. Нашите момчета цял мач играха неуверено и не заслужаваха да спечелят мача, а хърватите бяха далеч по-нахъсани и още от началото на срещата започнаха да пресират българския отбор. Няколко бяха отличните възможности за гол на гостите, които обаче те не успяха да реализират.

В 35-тата минута след центриране Николай Бодуров си вкара автогол и така даде преднина на гостуващия отбор. До края на полувремето отборът ни игра плахо и не атакуваше много, а над 30-те хиляди на стадиона искаха точно това. През второто полувреме националите ни играха малко по-мотивирано и с повече желание, но това не достигна за отбелязването поне на изравнителен гол. Така тимът ни след два мача има една победа и една загуба, а утре ще се срещне с отбора на Норвегия.