четвъртък, 2 октомври 2014 г.

Силна игра и слаб съдия спряха Лудогорец срещу Реал Мадрид

Лудогорец загуби с 1:2 при вчерашното си домакинство в София на европейският гранд Реал Мадрид. Отборът на Георги Дерменджиев игра изключително силно и стабилно през целия мач и се противопоставяше успешно на най-добрият отбор в Европа според много от футболните коментатори и анализатори. Лудогорец поведе в мача още в 6-тата минута след центриране от корнер, при което топката влезе във вратата на Касияс. Това накара Националният стадион да избухне в неописуема радост, а в десетки български градове се чуваха гърмежи на пиратки в следствие на радостта на хората. Минути по-късно обаче съдията отсъди дузпа за Реал, която Роналдо успя да изпусне благодарение на върховното представяне на Владислав Стоянов.

В 24-тата минута напълно театрално Роналдо падна в наказателното поле на Лудогорец и съдията отсъди втора дузпа, която този път обаче бе вкарана. През второто полувреме разградчани имаха няколко прекрасни възможности за втори гол, като успяха да вкарат такъв, но той бе отменен заради засада. В 76-тата минута обаче Реал поведе след объркване в защитата на домакините. До края на срещата Лудогорец се опита да вкара втори гол, но късметът не бе на тяхна страна. През цялата среща главният съдия очевидно подпираше Реал Мадрид, като спести няколко жълти картона на техни футболисти, а много нарушения бяха подминати. Съдията от Шотландия също така не отсъди и дузпа за Лудогорец, каквато според много специалисти имаше.