събота, 12 декември 2015 г.

Скандал на Левски-Литекс

Мачът между отборите на Левски и Литекс беше спрян в самия край на първото полувреме, след като мениджърът на оранжевите извади отбора от терена заради скандалното съдийство на главния рефер. Причина за това бе напрегнатото първо полувреме, а в неговия край футболист на домакините се опита да спъне вратаря на гостите, след което един от играчите на Литекс събори на терена своя противник. Това бе и причината главния съдия да покаже червен картон на футболиста на гостите и дузпа за сините при резултат 0:1.

В този момент почти целия спортно-технически щаб на гостите нахлу на стадиона, а минута по-късно играчите бяха прибрани от ръководството на клуба, а съдията прекрати срещата и Левски спечели с 3:0 служебно. Тепърва през следващите дни БФС трябва да разгледа съдийството, а също така се очаква и наказание за Литекс и неговите ръководни органи заради прекратяването на срещата.