петък, 25 март 2016 г.

България с престижна победа срещу Португалия

България записа престижна победа в приятелската среща срещу отбора на Португалия. Нашият отбор гостуваше на своя противник и повечето коментатори и футболни фенове бяха с предварителната нагласа, че домакините ще победят с лекота. Не така обаче стоеше положението на терена. В първите 15 минути на срещата определено домакините доминираха на терена, като на няколко пъти бяха и пред голови ситуации, които обаче не реализираха. В 18-тата минута, след българска атака и объркване в защитата на португалците Марселиньо успя да вкара топката във вратата за 1:0. След този гол до края на първото полувреме положения имаше и пред двете врати, но до гол не се стигна.

През втората част на срещата домакините получиха възможност да изпълнят дузпа, след като наш футболист игра с ръка в наказателното поле. Пред Владислав Стоянов се изправи звездата на португалците Кристиано Роналдо, като нашият вратар беше блестящ и успя да отрази удара му. До края на мача на няколко пъти Стоянов направи страхотни спасявания и така и не позволи на португалците да ни отбележат попадение. След края на мача домакините бяха повече от изнервени, а Роналдо директно се прибра в съблекалнята.