неделя, 22 май 2016 г.

ЦСКА спечели Купата на България пред над 35 000 зрители

<span class='lightbox-image-comment-wrapper'>Снимка: БГНЕС</span>

ЦСКА спечели Купата на България след победа с 1:0 срещу отбора на Монтана на стадион "Васил Левски" пред над 35 хиляди фенове на трибуните. Червените привърженици бяха почти всички присъстващи по трибуните, като отборът на Монтана можеше да се радва на едва около 100-тина фена. Във ВИП ложите по време на срещата присъстваха финансовите благодетели на ЦСКА Гриша Ганчев и Юлиян Инджов, а същото така и Емил Димитров. В ложите своите места бяха заели и Христо Стоичков, Кубрат Пулев, Тити Папазов, Ивайло Петев и други.

Срещата започна много силно за ЦСКА и още в 11-тата минута червените поведоха с 1:0 след гол на Станислав Маламов след центриране от ъглов удар. След гола на няколко пъти футболистите на ЦСКА можеха да удвоят преднината си, но късметът не беше на тяхна страна. В началото на второто полувреме пък червените удариха греда, а малко след това бе отменен гол на Монтана заради засада, която беше повече от очевидна. Треньорът на сините Емил Велев пък беше изгонен от главния съдия заради невъздържано поведение на пистата, след като почти избута един от хората, носещи носилките на терена. В последните минути на срещата Монтана натисна, но така и не успя да стигне до гол в червената врата и да вкара мача в продължения. Така ЦСКА, макар и играещ във "В" група пренаписа българската футболна история и триумфира с Купата на България, а празненствата продължиха до полунощ по централните софийски улици.