петък, 10 юни 2016 г.

Франция измъкна победата срещу Румъния

Франция успя да победи Румъния с 2:1 в първия мач от Европейското първенство по футбол, което стартира днес. Отборът на домакините игра нападателно и успя да поведе в резултата в 55-тата минута, но само 10 по-късно един от френските защитници извърши нарушение в наказателното поле и бе отсъдена дузпа в полза на нашите съседи. Румъния бе безпогрешна от 11-метровия наказателен удар и така резултата беше изравнен на 1:1. Гостите смело се защитаваха и разчитаха предимно на контраатаки, като на няколко пъти имаха добри възможности за отбелязване на гол.

В 88-мата минута след отсъден фаул в близост до румънската врата Франция успя отново да поведе в резултата и да хвърли в екстаз повечето фенове на стадиона и милиони пред телевизорите. Така отборът на домакините успя да спечели първия си мач в самия му край и поведе в група А. Европейското първенство по футбол продължава един месец до 10-ти юли, когато е и големия финал.