сряда, 7 септември 2016 г.

България победи с много мъки Люксембург

Резултат с изображение за българия люксембург

Трагична България успя измъчено да победи с 4:3 отборът на Люксембург пред едва 3 000 на Националният стадион "Васил Левски" в София. В дъждовната и хладна вечер на 6-ти септември тимът ни беше на крачка от тотален резил, след като в 62-рата минута изоставаше с 1:2 след два много бързи гола на гостите. След това обаче последва нов обрат и българските футболисти успяха да обърнат резултата на 3:2, като тон даде Ивелин Попов след страхотен гол от фаул.

В 90-тата минута обаче след добра контраатака Люксембург шокиращо вкара нов гол и направи резултата 3:3, с което почти изпари надеждите ни за победа в срещата и попари и без това малкото фенове по трибуните. Минута по-късно обаче Александър Тонев след страхотен шут остави безпомощен вратарят на гостите и отбеляза за 4:3, а българският треньорски щаб изпадна в неописуема радост все едно сме се класирали за Мондиала. Така тимът ни записа първа, но много трудна победа срещу най-непретенциозният съперник в групата.